Boğaziçi Üniversitesi’nden Senegal’de Gençlere Eğitim

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile kurulan LAS Akademi’nin 30 Temmuz tarihinde düzenlenen sertifika töreninde bir konuşma yapan BÜYEM Müdürü Dr. Tamer

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile kurulan LAS Akademi’nin 30 Temmuz tarihinde düzenlenen sertifika töreninde bir konuşma yapan BÜYEM Müdürü Dr. Tamer Atabarut, dünyadaki en iyi üniversitelerden biri olan Boğaziçi Üniversitesi’nin Türkiye’de yeni nesil üniversiteler arasında eğitim ve araştırmaya yaptığı sosyal katkılarla önemli bir rol üstlendiğini vurguladı.

Dr. Atabarut, yeni nesil üniversitelerin çağımızda artık tamamen eğitim merkezli veya tek disiplinli kurumlar olmaktan çıktıklarını hali hazırda eğitim ve araştırma fonksiyonlarını sosyal projelerle ve bulundukları toplumlara sundukları katkılarla pekiştirmiş kurumlara dönüştüklerini belirtti.

Bilgi merkezli ekonominin gelişimiyle, üniversitelerin yaşam boyu eğitimi kullanarak topluma bilgi ve beceri sağlamada önemli bir rol oynamaya başladığını vurgulayan Dr. Atabarut, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin, Üniversite’nin 155 yılı aşan akademik birikimini paylaşma göreviyle ve toplumun ihtiyaçlarını ve çağın gerekliliklerini gözeterek yüksek değerli bir eğitim sunma göreviyle çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

17 yıl boyunca merkezin, 5000’in üzerindeki eğitim programıyla yaklaşık 100 bin katılımcıya ulaştığını ekleyen Dr. Tamer Atabarut, ‘’LAS Akademi’yi Boğaziçi Üniversitesi’nin uzmanlığını ülke dışına taşıma konusunda önemli bir fırsat olarak değerlendirmekteyiz. LAS Akademi aracılığıyla bizler, Senegalli üniversite öğrencilerini bu sektördeki istihdamları için güncel bilgi ve donanımı vererek hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu eğitim programı ile etkileşimin, iş dünyasının gereklilikleri açısından etkili ve verimli insan kaynağı yaratacağına inanıyoruz.

LAS Akademi’nin, Boğaziçi ve diğer paydaşlar arasındaki bu verimli iş birliğinin çok yararlığı olacağının ayrıca endüstri ve üniversiteler arasında iyi bir uygulama olacağının altını çizmek istiyoruz. Gelecek projeler için bunun iyi bir model olacağını umuyorum’’ diyerek Boğaziçi Üniversitesi sertifikası alan ve sertifikanın uluslararası denkliğiyle ödüllendirilen mezunları tebrik etti.

Kaynak:Boun

871
Okunma