Ouzo Roof’tan Gastronomik Haz Yaratan Lezzetler

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in teras katında hizmet veren Ouzo Roof Restaurant, yenilenen menüsü ile gastronomik lezzetlerin tadını doyasıya çıkarmak isteyenlerin adresi olmaya devam ediyor.

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in teras katında hizmet veren Ouzo Roof Restaurant, yenilenen menüsü ile gastronomik lezzetlerin tadını doyasıya çıkarmak isteyenlerin adresi olmaya devam ediyor. Ouzo Roof, gastronomi dünyasının önde gelen isimlerinden Executive Chef Rafet İnce’nin danışmanlığında hazırlanan Akdeniz mutfağı ağırlıklı menüsü, tarifsiz Kalamış Marina manzarası, ferah ambiyansı ve özgün konsepti ile dikkat çekiyor.

Sağlıklı Mutfak, Sağlıklı Beslenme

Ouzo Roof’un mutfağında ‘sağlıklı beslenme’ kapsamda raw, vegan, vejetaryen gibi farklı konseptler uygulanıyor. Coğrafi işaretli mevsimsel yerel ürün kullanımına da dikkat ettiklerini belirten başarılı şef Rafet İnce, menüde az pişmiş veya ısıl işlem görmemiş yemeklere yer veriyor. Akdeniz ve Ege’ye has otlarla hazırlanan taze tüketilmeye yönelik mezelere Mardin Derik ve Artvin Yusufeli zeytinyağı eşlik ediyor.Ayrıca Ouzo Roof’un sağlıklı mutfağında gramajlar, karbonhidrat, protein, renk ve balans uyumu, görsellik dikkat edilen unsurlar arasında bulunuyor.

Baharatla Hayat Bulan Tatlar

Kızılcık ve tarhananın eşlik ettiği, 8 farklı baharatın buluşmasıyla lezzeti ayyuğa çıkan 8 Baharatlı Ciğer Tava misafirleri lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Menüdeki bir diğer çarpıcı lezzet ise 32 Baharatlı Dana Kaburga. Ouzo Roof Restaurant’a has Dana Kaburga, erik püresi ve mantar ile pişirilerek ilik sos eşliğinde servis ediliyor.

Lezzet Harikası Unsuz Şekersiz Tatlılar

Ouzo Roof Restaurant’ın özgün tatları arasında Raw Cheesecake ve Sufle de yer alıyor. Misafirlerin favori tatlıları olan Raw Cheesecake ve Sufle’de un ve şeker bulunmuyor. Eşsiz lezzet Raw Cheesecake; yulaf, incir, fındık, badem, kaju, kabak çekirdeği ve ay çekirdeğinin buluşmasıyla hazırlanırken bal ve hurma ile tatlandırılıyor. Ouzo Roof Restaurant’a özgü bir tat olan Sufle ise unsuz şekersiz hazırlanarak zeytinyağı ile lezzetlendiriliyor. Executive Chef Rafet İnce imzalı tatlılar, tadanları mutluluğun doruklarına taşıyor.

Kaynak:Ajandapr

1.2b
Okunma