Serengeti’ye Destansı Bir Keşif Yolculuğu

Tanzanya’nın dünyaca ünlü Milli Parkını konu alan Serengeti belgeseli, John Boyega’nın eşsiz anlatımıyla birbirinden renkli savan hayvanlarının zorlu hikayelerini cesur ve yeni bir biçimle

Tanzanya’nın dünyaca ünlü Milli Parkını konu alan Serengeti belgeseli, John Boyega’nın eşsiz anlatımıyla birbirinden renkli savan hayvanlarının zorlu hikayelerini cesur ve yeni bir biçimle ekranlara taşıyor. İleri ve çığır açıcı teknikler kullanılanılarak filme alınan bu belgesel dizisi, vahşi yaşamı son derece yakından ve detaylı şekilde aktarıyor. Aşk ve kayıp, kıskançlık ve rekabet, trajedi ve zafer bu efsanevi toprakların kalbinde dramatik bir şekilde ortaya çıkıyor.

Belgesel, aile bağlarını ve ilişkileri anlatırken geleneksel hayatta kalma öyküsünü bir adım öteye taşıyor. Serengeti’deki zengin biyolojik çeşitlilik sayesinde, açlık ve kuraklık bir sorun değil. Ancak ilişkiler söz konusu olduğunda bir dizi beklenmedik olay aileleri birbirlerine karşı getiriyor.

Serengeti’nin Birbirinden Farklı ve Vahşi Aileleri

Kendini dört yavruya adamış cesur bir aslan olan Kali, kabile dışı çocuk yaparak aile hayatının altın kurallarını bozar. Yavruları eve getirmeye çalıştığında ise ihaneti ortaya çıkar ve sürgüne zorlanır. Genç bir sırtlan olan Zalika, bazı sahtekar aslanların korkunç saldırısında annesini kaybeder ve ailesinin liderliğini üstlenmelidir. Belgesel serisi, Serengeti’nindaha önce görülmemiş ve bozulmamış en ücra köşelerini ekranlara taşıyor. Savan hayvanlarının vahşi doğayla harmanlanan eğlenceli ve dokunaklı aile yaşamları, ortaya seyrine doyum olmaz görüntüler çıkarıyor. Her bir karakterin dünyaları alt üst olurken verdikleri mücadele, tüm duyguları harekete geçiriyor.

Sadece en güçlülerin hayatta kaldığını veannelerin ise en güçlüsü olduğunu tekrar hatırlatan Serengeti’nin, birinci sezonun ilk bölümü 3 Ekim Perşembe Günü saat 22:00’de BBC Earth’te yayınlacak. Belgeselin diğer bölümleri Türkiye’de Digiturk, Tivibu ve D-Smart platformlarından BBC Earth’de izlenebiliyor.

BBC Studios Hakkında:

Global bir içerik şirketi olan BBC Studios, BBC Group'un ticari bir iştirakidir. Nisan 2018'de BBC Worldwide ve BBC Studios birleşmesiyle kurularak içerik finansmanı, geliştirme, üretim, satış, markalı hizmetler ve yan kuruluşlar olarak hizmet vermeye başlamıştır. BBC Studios’un ödüllü programları, çok çeşitli tür ve uzmanlık alanlarında yapılmakta olup uluslararası düzeyde tanınmaktadır. İngiltere'de yedi, dünyadaki diğer dokuz ülkede üretim merkezleri ve ortaklıkları dahil olmak üzere, dünya genelinde 22 pazarda ofisi bulunmaktadır. BBC Studios, yıl içerisinde toplam2.500 saat içerik sağlamaktadır.

bbcstudios.com

twitter.com/bbcstudios

MSLGROUP Türkiye

1.0b
Okunma