Türk Gurme Uluslararası Yarışmada Aday

İskoçya kültürü ve gastronomisi üstüne araştırmalar yapan ve Türkiye'nin en geniş içeriğe sahip viski kültürü kitabı olacak eseri üstünde çalışan yazar ve

İskoçya kültürü ve gastronomisi üstüne araştırmalar yapan ve Türkiye'nin en geniş içeriğe sahip viski kültürü kitabı olacak eseri üstünde çalışan yazar ve eğitmen Dr Burkay ADALIĞ, dünyanın en önemli sektörel yarışmalarından sayılan IWSC yarışmasında Spirit Communicator of The Year (Yılın İletişimcisi) dalında ödüle aday gösterildi.

22 Temmuz 2019- International Wine & Spirits Competition (IWSC) dünyanın dört bir yanında üretilen içkileri değerlendiren ve bunun yanısıra sektöre önemli katkıları olan kişileri ödüllendiren bir kurum. Spirit Communicator of the Year (Yılın İletişimcisi) ödülü her yıl içki kültürü konusunda araştırmalar yapan, farkındalık yaratarak eğitime katkı sağlayan, iletişim yönü güçlü yeme içme yazarlarına ve gurmelere verilen bir ödül. The IWSC Spirit Communicator of the Year 2019 yarışmasının finalistleri Temmuz ayı sonunda açıklanacak ve Kasım 2019'da Guildhall, Londra'da gerçekleştirilecek görkemli bir ödül töreninde kazananlar ödüllerini alacak.Dr Burkay Adalığ konuyla ilgili olarak "IWSC sektörün Oscarları olarak tanınan, uluslararası bilinirliği oldukça yüksek bir ödül töreni. Bu konudaki çalışma, yazı ve eğitimlerimin değer görmesi ve aday gösterilmek çok büyük bir gurur kaynağı. Ödülü kazanamasam bile çabalarımın böyle bir kurum tarafından takdir görmesi benim için çok değerli" dedi.

….

International Wine and Spirits Competition (IWSC) hakkında:

İlk olarak 1978 de organize edilen IWSC her yıl 90 ülkeden 600'e yakın içkinin yarıştığı ve 400 jüri üyesinin görev yaptığı bir yarışma ve alkollü içkiler sektörünün "Oscarları" olarak tanınıyor. 2018 yılında Türkiye'den de Kavaklıdere ve Mey İçki'ye ait şarapların özel ödüller aldığı yarışmada daha önce de Tom Sandham, Olivier Ward ve Alice Lascelles gibi önemli içki kültürü yazar ve eğitmenleri Pernod Ricard tarafından sunulan Spirit Communicator of the Year ödülünü kazanmıştı. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Joel Harrison, David Stewart ve Richard Paterson gibi alanında uzman isimler yer alıyor.

2018 Ödül Töreni: https://youtu.be/pnuV2CM364I2018 yarışması gala töreninden fotoğraflar ektedir.Dr Burkay Adalığ Hakkında:

Hacettepe İng Tıp Fakültesi'nde eğitimini takiben Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı olan ve uzun yıllar ilaç sektöründe yöneticilik yapan Dr Burkay Adalığ 2013 yılında İskoçya ve viski kültürü web sitesi meleklerinpayi.com u, 2019'da eğitim ve danışmanlık firması MEPA'yı kurdu.

[email protected]
2.4b
Okunma